Get Adobe Flash player

Kraniosakrální terapie

 

Zabývám se touto terapií už šest let, je to jemná energetická masáž, je jemná, ale velmi účinná. Stále žasnu nad tím, co všechno dokáže. Pomáhá lidem najít v životě rovnováhu, pomáhá zvládnout bloky fyzické i psychické, pomáhá odstraňovat bolesti neznámého původu, pomáhá najít lidem jejich životní cestu, pomáhá otevřít čakry (energetická centra na těle), pomáhá vnést radost do života, je velmi uklidňující a harmonizující, ale také povzbuzující. U každého člověka se projevuje trochu jinak, setkala jsem se s pláčem, občas i velmi bolestným, ale setkala jsem se i se smíchem, kranio vždy člověka uvolňuje. Každý jsme jiný, proto také reagujeme jinak.

Velmi jemná energetická masáž, která vám pomůže se zbavit stresu i únavy, fyzických i psychických bloků, podporuje přirozený mechanismus člověka k zlepšení celkového zdraví a zvýšení imunity. Název metody je odvozený od spojení slov cranio (lebka) a os sacrum  (pánev). Využívá kraniosakrálního rytmu, což je pulsace mozkomíšního moku. Tato metoda vychází z poznání, že každému fyzickému projevu nemoci předchází dlouhodobá disharmonie a že mezi pánví a lebkou existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu, který tvoří spojení mezi kostí křížovou a lebkou.

Zde pulsuje energie (mozkomíšní mok), který omývá, vyživuje, detoxikuje a chrání jako tekutina náš mozek a míchu a je kraniosakrálním systémem pumpován s frekvencí 6-10 krát za minutu. Jemná vibrace, která při tom vzniká se šíří do celého těla. Techniky kraniosakrální terapie jsou zaměřeny na nejvyšší možnou harmonizaci pulzující energie a tím na aktivaci vlastních, samoléčebných schopností těla.

Jak terapie probíhá?

Samotná terapie je velmi poklidná a příjemná. Klient leží pohodlně oblečený na lůžku a terapeut přikládá ruce lehkým tlakem či tahem na různá místa na hlavě a těle klienta, aby cítil a napojil se na kraniosakrální rytmus a uvolnil problémová místa.

20190624_112029

20190624_112103

20190624_112041

 

 

Osvědčuje se zejména při:

 • bolestech hlavy, migrénách, napětí, poruchách rovnováhy, závratích
 • chronické bolesti krční páteře, zad a kloubů
 • stres, přetížení, deprese, emocionální poruchy
 • křečovité stavy, záněty
 • poúrazová a pooperační rekonvalescence
 • snížená imunita, nespavost, neklid
 • některé oční a ušní potíže (pískání v uších)
 • podpora a příprava na porod, poporodní trauma
 • problémy s učením a soustředěním se
 • hyperaktivita u dětí, autismus
 • podpora procesu osobního růstu prohlubování uvědomování si sebe i těla
 • při stavech po infarktu

Z knihy Dech života – Moudrost skrytá v těle (jak to celé vlastně funguje):

„Nejvíce z těchto prvních setkání si vybavuji, jak jsem se cítil „vyslyšen“. Nebylo to ale díky nějakým slovním ujištěním nebo účastnému nasloucháni – i když na ty také jistě došlo – spíše, jsem se tak cítil proto, že se mne nikdo nikdy takovým způsobem nedotýkal. Terapeut mě položil ruce na hlavu tak, že se jí sotva dotýkaly, a tiše je tam nechal ležet, jako by na něco vyčkával. Nikdy jsem nezažil takový lehký a přitom pronikavý dotek, ani jsem nebyl v tak blízkém a přitom prostorném kontaktu s druhou osobou. Připadalo mi, jako by v tom kontaktu držel celou mou bytost- mysl, tělo i srdce.

Navíc to nebyl jen nějaký statický či pasivní proces, protože jsem zřetelně cítil, jak někde uvnitř dochází k ohromnému přeskupování sil. Mezi terapeutovýma rukama a mým tělem docházelo k jasné a dynamické komunikaci. Jeho ruce se mne dotýkaly přesně a cíleně tím nejvhodnějším způsobem. Pomalu jsem si začal uvědomovat, že je tu ještě něco jiného, co přesahuje vnitřní zmatek a napjatost, které v sobě mé tělo zrovna nosí. Začal jsem si uvědomovat hloubku přítomnosti a uzdravování a začal se uvolňovat.“

Michael Kern o kraniosakrální terapii:

Kraniosakrální terapie – alternativní léčitelské umění, v němž hrají klíčovou roli citlivé ruce. Tato terapie má své kořeny v práci legendárních amerických osteopatu a spoléhá se především na vnitřní životní síly organismu a vrozené schopnosti těla „pamatovat si“ zdraví jako trvalý stav. Uvolňuje zadržované síly a nahromaděný stres, které tvoří základní schéma většiny dnešních chorob.

Jedna z recenzí na knihu o kraniosakrální terapii:

„Přál bych si, aby se tato kniha dostala i ke studentům medicíny. Pochopí, jak důležité je pro lékaře citlivost v rukách. A uvědomí si, ie jejich ruce mají léčivou moc“.

DR. Michel Odent, porodník a prukopník přirozených porodu, zakladatel Primar Health Research Centre.

 

Milady Horákové 28,

602 00, BrnoEva Natálie: 739 352 456 evarehakova.65@gmail.com


Simona (thajská masáž nohou): 775 858 361